Pokud chcete řídit automobil, musíte samozřejmě mít platné řidičské oprávnění. Jestliže v současné době uvažujete o tom, že si chcete udělat „papíry“ na auto, jistě vám tento článek přijde vhod. Dozvíte se v něm vše podstatné a poradíme, jak se nejlépe připravit na závěrečné zkoušky.

Co byste měli vědět

Pokud chcete řídit auto, musíte mít řidičské oprávnění skupiny B, které můžete získat pouze po absolvování kurzu a složení závěrečných zkoušek v autoškole. Kurz trvá obvykle 2 až 3 měsíce, záleží na tom, jak často si s vaším instruktorem domluvíte jízdy. V rámci kurzu je nutné absolvovat také několik hodin teoretické výuky. Při ní se učí pravidla silničního provozu, dopravní značky a jejich význam, stejně tak i údržba vozidla či základy první pomoci.

pohyblivy-most

Kolik zaplatíte a kdy je nejlepší do autoškoly chodit?

Cena kurzů se v jednotlivých autoškolách liší. Dražší jsou většinou kurzy ve větších městech jako v Praze nebo v Brně. Cena jednoho kurzu se pohybuje na hranici 10 000 Kč. Dobrá zpráva je, že některé autoškoly nabízejí i možnost kurz splácet. Vše je o domluvě. Pokud se rozhodujete o tom, kdy autoškolu navštívit, poradíme vám – asi nejlepší je zima. Jízda na sněhu je specifická a vy se jí můžete naučit přímo od nejzkušenějších. Na kurz se můžete přihlásit kdykoliv, nejdříve však můžete složit závěrečné zkoušky až po dosažení věku 18 let.

zakaz-predjizdeni

Jak zvládnout zkoušku?

Závěrečné zkoušky v autoškole nejsou složité, stačí jen, když se na ně pečlivě připravíte. K závěrečné zkoušce je třeba mít zvládnuté nejen dopravní značky, musíte perfektně znát všechny pravidla silničního provozu i zásady první pomoci. V přípravě vám pomůže učebnice, učte se také z ukázkových testů, kde si „osaháte“ styl otázek. V den zkoušky buďte v klidu, pokud jste extrovert, nechte svůj temperament doma. Především u jízd je nutné si dávat pozor, protože zkoušející vás často chtějí nachytat.