Vykonáváte profesi, pro kterou je nezbytná mobilita, a to navíc praktické užitkové vozidlo v podobě dodávky? Prodej dodávek je často omílané téma, ale pro laika je přesto poměrně složité učinit správné rozhodnutí. V podstatě se musíte řídit podobnými pravidly jako při výběru klasického osobního vozu, nicméně buďte ještě ostražitější. Užitková vozidla patří do kategorie strojů s vysokou provozní zátěží a poměrně rizikové tak bývají především bazarové kousky. Ideální je, máte-li po ruce odborníka, který by mohl proces výběru absolvovat s vámi. Pomohou vám také následující doporučení.

K čemu budete dodávku využívat?

Dříve než navštívíte autosalon či bazar užitkových vozů, položte sami sobě jednoduchou otázku. Skutečně se vám investice do vlastní dodávky vyplatí? Pro sezónní a sváteční uživatele je často vhodnější krátko či dlouhodobý pronájem, který je ve finále výrazně levnější a komfortnější (nemusíte řešit opravy, údržbu, technické kontroly…). Patříte-li však do skupiny lidí, kteří pro dodávku najdou využití velmi často, pak je koupě vlastního vozu opodstatněná.

milujirizeni_cz_dodavky-gruber_cz_01

 

Užitkový vůz musí odpovídat vašim potřebám

Rozhodli jste se, že se bez dodávky neobejdete? Potom se pusťte do výběru konkrétního vozu. Nebuďte megalomani a zároveň se nedržte příliš při zemi. Sepište si své požadavky na papír a ujasněte si, co od budoucího pomocníka vyžadujete. Od toho se odvíjí zvolená kapacita nákladového prostoru, ale také typ motorizace a podobně.

milujirizeni_cz_dodavky-gruber_cz_02

 

Novou, nebo ojetou? Toť otázka…

Na závěr jsme si nechali dilema na téma prodej ojetých dodávek. Není lepší sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit si zbrusu nový kousek, u kterého nehrozí žádné závažné technické závady? A pokud se přeci jen něco přihodí, vozidlo je v záruce… To je samozřejmě pravda, ale ne každý disponuje dostatečně velkým kapitálem, takže je návštěva bazaru nevyhnutelná. U solidních prodejců máte reálnou šanci na pořízení dodávky ve velmi slušném stavu – samozřejmě si ji důkladně prohlédněte a nenechte se zmást pěkným zevnějškem.