Patříte-li k lidem, kteří tráví spoustu času v automobilu, určitě vám přijde vhod autorádio. Současná audiotechnika umožňuje ozvučit si své auto na nejvyšší možné úrovni. E-shop MALL.CZ nabízí bohatý výběr nejrůznějších značek a typů autorádií. Vybrat si můžete mezi autorádii s CD mechanikou, bez CD mechaniky, s přenosem dat přes Bluetooth nebo USB. Dokonce si můžete do svého auta nainstalovat autorádio s DVD mechanikou a dotykovým displejem, takže si ve svém vozidle můžete vytvořit opravdové zábavní centru. V sortimentu e-shopu je jak 1din autorádio, tak i 2din rádio.

1din a 2din autorádio

Mezinárodní standard ISO 77936 definuje standardní velikost pro autorádia. Ve většině případů mají autorádia buď velikost 1din (180x50mm) nebo 2din (180×100 mm). Jedná se o velikost těla samotného autorádia, přičemž hloubka není standardizovaná. V současné době se používají jak autorádia 1din, tak 2din. Pokud je chcete vyměnit a přemýšlíte o kvalitě, odborníci potvrzují, že 2din není vždy nutně lepší než 1din rádio. Hlavní výhodou autorádia 2din je větší obrazovka a dotykový displej. Existuje však řada skvělých 1din autorádií, která mají vyklápěcí dotykové obrazovky, takže volba mezi 1din a 2din je závislá čistě na osobních preferencích uživatele. Rozdíl tedy spočívá pouze v zapojení autorádia.

Další funkce autorádií

Velice zajímavou funkcí je propojení autorádia se zadní autokamerou, což vám usnadní parkování. Po zařazení zpátečky nebo po poklepání na ikonu zadní kamery, se vám na displeji automaticky zobrazí videopřenos. Hlasové pokyny z autorádia spolu s videopřenosem na displeji vám pomohou bezpečně a hladce zacouvat na volné místo. Další novinkou je DAB tuner, se kterým naladíte digitalizovaná rádia. Užitečnou funkcí je také stmívání obrazu, které reaguje na světelnou situaci vně automobilu, takže vás nebude autorádio zbytečně oslňovat. Pro bezpečné telefonování za jízdy slouží propojení s mobilním telefonem. Pokud autoradio s displejem slouží především cestujícím na zadním sedadle, můžete si pořídit dálkový ovladač. U některých modelů lze odejmout přední panel, což je dobrá prevence proti zlodějům.