Co to jsou kontejnery na odvoz odpadu, nebo přepravu zboží, každý z nás jistě ví. Rovněž výhodnost kontejnerové přepravy pomocí nákladních automobilů či lodní dopravy je každému známa. Ovšem ne každý ví, že existují obytné a sanitární kontejnery, či skladové kontejnery.

Co to jsou obytné a sanitární kontejnery

Jsou vhodné pro rychlou stavbu kancelářských prostor, prodejen, škol a pro další účely. Obytné a sanitární kontejnery či moduly typu PEGAS CONTAINER jsou určeny k postavení prakticky čehokoliv. Jedná se o modulový či modulární systém výstavby, což je vlastně stavebnice, která se sestavuje z různých rozměrů kontejnerů. Lze tak vyhovět jakýmkoliv požadavkům a představám zákazníka.

12194880_827195757398232_677016987575832106_o

Výhody kontejnerové stavby:

  • požadovaný objekt lze postavit velice rychle a v jakémkoliv ročním období
  • v porovnání s klasickou výstavbou jsou pořizovací náklady mnohem nižší
  • systém je variabilní a provedení je vysoce kvalitní
  • stavby jsou mobilní, takže jakoukoliv budovu lze demontovat a přemístit jinam
  • jednotlivé moduly lze doplňovat dle potřeby o další
  • montovat lze stavby trvalého i dočasného charakteru

 

Využití modulárních staveb

Kromě výše uvedených kancelářských budov, škol či prodejen, lze sanitární kontejnery využít i pro studentské koleje či ubytovny, sídla firem, chaty či zahradní domky, restaurace, autoservisy, vrátnice, garáže, zázemí sportovišť, zařízení stavenišť atd. Veškeré stavby z modulů splňují nároky na energeticky úsporné stavby podle nejnovějších evropských standardů.

SkladoveAlodni3

Skladové kontejnery

Skladové kontejnery jsou konstruovány na velkou zátěž a lze je snadno přemisťovat pomocí jeřábů nebo vysokozdvižných vozíků. Zabezpečení skladovaných materiálů, nářadí, zboží či dalších předmětů je zajištěno masivní konstrukcí dveří, které zabraňují násilnému vniknutí. Pro lodní přepravu jsou určeny kontejnery s platným CSC certifikátem, což je záruka vysoké nosnosti, odolnosti vůči povětrnostním vlivům a zejména vodotěsnosti.