Policie je snad v každé zemi doslova hýčkaná. Policisté nejen, že dostávají takřka neustále přidáno, ale taky mají mnoho zajímavých benefitů. Patří k nim i policejní automobil, na kterém se rozhodně nešetří. V České republice jsou policejní vozy vážně luxusní, ovšem v Londýně budou policejní vozy o něco luxusnější. Před nedávnem vyšla na svět informace, že londýnská policie bude jezdit ve vodíkových Toyotách Mirai.

Nové Toyoty Mirai budou zanedlouho jezdit ulicemi Londýna. Londýnská metropolitní policie se už nemůže dočkat, až v označených i neoznačených služebních vozech bude chytat zločince, jež pobíhají po tomto krásném městě.

Ze začátku se jedná o jedenáct nových automobilů, které jsou metropolitní londýnské policii už nyní k dispozici.

Pro londýnskou policii je to krok kupředu

Podle velitele londýnské policie jsou vodíkové automobily krokem kupředu, nikoliv zpět. Zdejší policie totiž neustále usiluje o ekologický přístup k městu, proto je ráda, že může jít obyvatelům příkladem.

Jak nové vozy vypadají?

Abyste si nové automobily londýnské policie vybavili, trochu vám je popíšeme. Jedná se o vozy pocházející z dílny automobilky Toyota. Konkrétně jsou to vozy Toyota Mirai, které pod kapotou mají více jak sto padesát koní. Točivý moment je 335 Nm, hmotnost automobilu necelé dvě tuny. Co se týče maximální rychlosti, tou je rychlost 175 km/h.

Je nutné říct, že i když jsou automobily s pohonem na vodíkové palivové články, nejezdí přímo na vodík, ale na vodík v kombinaci s kyslíkem v palivových článcích, což vytváří elektřinu, jež následně pohání elektromotor. Lze tedy říct, že automobil jezdí na elektřinu, která se během jízdy vyrábí z vodíku a kyslíku.

Díky tomu, že si automobil vyrábí svou elektřinu za jízdy, tak ho nemusíte hodiny nabíjet. Pro policii je to tedy naprosto skvělé auto.