Německá automobilka Mercedes-Benz patří k nejdůležitějším hráčům na evropském poli, co se výroby luxusních automobilů týče. Vlastnit vůz od této značky vždy bylo, je a bude, odrazem úspěchů majitele vozu. Proto zajisté mnoho z vás zajímá, jakým směrem bude v příštích letech tato značka směřovat a na co se od ní můžeme těšit.

Nejnovější zprávy, které vyšly v rámci oznámení investic do výrobního podniku v Sindelfingenu, přinesly také informace o nabídce modelů této značky. O tom, že má Mercedes-Benz neustálý zájem na svém rozvoji a expanzi do nových a nových zákoutí automobilového průmyslu, svědčí také investice 1,5 miliardy eur, která byla vložena právě do podniku v tomto městě. Majoritním cílem společnosti, v rámci podniku v Sindelfingenu, je udržet konkurence schopnost značky a také zvýšit počty vyrobených modelů se snížením nákladů na jejich produkci.

2

Zároveň zde podnik také zachovává stálá pracovní místa a dokonce vytváří i nová, momentálně rovných 100, pro zaměstnance, kteří dříve v podniku pracovali jen na smlouvu s dobou určitou. Podnik zároveň myslí na rozvoj mladé generace a potřebnou praxi, kterou mladí automechanici tak nutně potřebují. Vytvořil proto 150 učňovských míst, které hodlá zachovat nejméně 5 let a to od roku 2016.

3

V rámci investice bude vybudována také nová karosárna, nová lakovna a dokonce i zbrusu nová montážní hala, které bude určena zejména pro nové modely třídy E a její nástupce. V současné době jsou to Mercedesy třídy S, které opouštějí brány tohoto závodu. Ty jsou zde vyráběny v provedení kupé, prodlouženým ale i standardním rozvorem. Doplnit by je měly i další karosářské verze tohoto vozu a to dvoudvéřový kabriolet a limuzíny Maybach a Pullman.

Podnik oslaví příští rok své 100. výročí a se svými 22 000 zaměstnanci se jedná o největší výrobník podnik Daimleru Group na světě.