Německá značka Multicar je do češtiny přeložena jako multikára. Pokud bychom chtěli tento název rozebrat mluvnicky, tak samotné slovo multi ve spojení s dalším slovem dává druhému slovu význam mnohonásobný. A to je pro multikáru výstižné, neboť se jedná o malé lehké užitkové vozidlo, které lze využívat pro mnoho účelů. Zejména díky více než stovce nejrůznějších nástaveb může multikára sloužit prakticky celoročně.

Kde se multikáry vyrábějí?

Sídlem výrobního podniku je malé město Waltershausen ve středním Německu. Od roku 1998 je společnost Multicar součástí firmy Hako Werke GmbH a od roku 2005 je společnost Unikont Group s.r.o. výhradním dovozcem lehkých užitkových vozidel Multicar pro Českou republiku. V tuzemsku se s multikárami můžeme setkávat například ve výrobních podnicích, kde se využívají tato malá vozidla k přepravě materiálu či výrobků mezi halami. Patrně největší uplatnění nacházejí multikáry ve městech a obcích, kde slouží celoročně.

Nástavby

Uživatelé multikár mohou tato na tato vozidla namontovat nejrůznější nástavby, kterých je v současnosti více než stovka. Proto mohou multikáry sloužit v komunální oblasti k úklidu ulic, chodníků a parků, ke kropení městské zeleně, nebo v zimě k odhrnování sněhu. Multikáry se používají k různým účelům také ve stavebnicví, zahradnictví a v dalších oblastech.

Podlahový mycí stroj

Skvělým pomocníkem při úklidu podlah v interiérech je Scrubmaster. Jedná se o velice praktický, kompaktní ale lehký podlahový mycí stroj. Díky nízké hmotnosti a také skládací ovládací rukojeti, je s tímto strojem snadná manipulace, skladování i transport. Scrubmaster je určen k čištění menších podlahových ploch. Jeho diskový kartáč má vystupující hlavu, což je výhodou při čištění blízko krajů. Důkladně se vyčistí zejména tvrdé a hladké podlahy. Pomocí integrované nabíječky se baterie stroje může dobíjet z jakékoliv elektrické zásuvky.