Povinné pojištění vozidel označované častěji jako povinné ručení patří mezi ne příliš oblíbené pojistky. Jednak při bezškodném průběhu pojištění osobě vůbec nic nepřinášejí a jednak se cena tohoto finančního produktu neustále zvyšuje. V každém případě ovšem na trhu lze najít různé variace povinného ručení, které stojí za to. Typickým příkladem budiž pojistky od společnosti Allianz. Než se na její produkty zaměříme podrobněji, uvedeme jen několik důvodů, proč byste platbu povinného ručení neměli v žádném případě opomíjet.

Povinné ručení prostě platit musíte!

Přesně tak. Už slovo povinné hovoří o tom, že platba realizována být musí. Ostatně vše je dáno i zákonem. Je jedno, jestli máte nejlevnější povinné ručení nebo jakoukoli třeba i značně nadstandardní variantu. Jestliže zaviníte dopravní nehodu, pak se hradí škoda na vozidle, případně újma na zdraví druhého účastníka dopravní nehody právě z povinné pojistky. Pokud ji nemáte, pak samozřejmě hradíte veškeré výdaje sami. O žádnou levnou záležitost se v žádném případě nejedná!

Hned několik variant u společnosti Alianz

Jestliže hodláte své vozidlo aktuálně pojistit, máte samozřejmě na výběr hned z několika produktů u řady pojišťoven. My se zaměříme na produktové portfolio společnosti Allianz. Ta má v nabídce prakticky tři různé variace povinného ručení. Tou první je nejúspornější nazvaná Jezdím málo, platím málo. Další podoby vyjadřují pojistné limity. Jde o povinné ručení:

  • 35/35 mil. Kč,

  • 70/70 mil. Kč,

  • 150/150 mil. Kč,

  • 200/200 mil. Kč.

Jen pro přesnost, číselné hodnoty vyjadřují částky týkající se újmy na zdraví a na majetku poškozených osob.

Jezdíte málo? Neplaťte moc!

Allianz povinné ručení nabízí i v této flexibilní podobě. Tato pojistka se vyplatí svátečním řidičům nebo majitelům vozidel, kteří jezdí na minimální trasy. Vy si na počátku odhadnete počet kilometrů, jež najedete v ročním intervalu, a následně se bude modifikovat cena. Za minimum kilometrů tak zaplatíte minimální množství peněz.