Registrace vozidel, jejich přepis, převod či přihlášení je nezbytnou nutností, kterou musí absolvovat každý majitel motorového vozidla. Mediálně probíraným tématem se tyto činnosti staly v loňském roce, kdy nastaly problémy s přechodem na nový systém registrování. Kdo zažil nekonečné čekání ve frontách, kdy nikdo netušil, kdy na něj přijde řada, jistě by v tu chvíli přivítal někoho, kdo by toto martýrium absolvoval za něho. Stejně tak ale i ti, kdo jsou časově enormně vytíženi a každá minuta strávená na úřadech je pro ně velkou ztrátou.

Přepis a převod vozidla

Právě pro takové zájemce, ale i další motoristy, kteří z jakéhokoliv důvodu nechtějí ztrácet čas potřebný na přepis vozidla nebo jiný podobný úkon, funguje jedinečná služba. Stačí zavolat na bezplatnou telefonní linku, nebo se potřebné informace dozvědět prostřednictvím online linky. Služba pro motoristy vám poradí s každou nejasností. Dozvíte se, jaké doklady potřebujete, s pomocí služby je zkompletujete a předáte. O ostatní se postarají odborníci, kteří na základě vaší plné moci navštíví příslušný dopravní inspektorát ve vašem místě bydliště a vyřídí vše, co je třeba. Výsledkem jsou nové nebo změněné doklady, které obdržíte až na svůj stůl. Službu můžete využít nejen v případě zakoupení nového vozu, který je třeba zaregistrovat, ale i když budete provádět například převod vozidla.

Další služby

Součástí poskytnuté služby jsou nejen povinné úkony týkající se registrace, převodu, přepisu či přihlášení vozidla, ale také například sjednání povinného ručení u vámi zvolené pojišťovny. Pojištění vozidel je důležité a je třeba na něj myslet včas. Převod ojetého vozidla se uskutečňuje vždy ve městě prodávajícího. Pokud se vám zrovna nedostává času, stačí napsat plnou moc a služba na základě vaší plné moci vykoná všechny potřebné obchůzky za vás. Zrovna tak můžete přenechat povinnosti spojené se ztrátou registrační značky, s uzavřením či ukončením leasingové smlouvy, se změnou barvy vašeho automobilu a dalšími úkony. Dostane se vám i potřebné odborné rady v souvislosti s vystavením duplikátu technického průkazu, dovozem vozidla ze zemí EU atd. V opačném případě, tedy při prodeji vozidla a jeho přepisu do zahraničí, již není nutná platná STK, zelená karta nebo povinné ručení, ale stačí pouze údaje o kupujícím v zahraničí. Pokud často cestujete, můžete si zajistit dálniční známky i přes internet.

Další službou je příprava na stk. Zvláště u staršího vozidla to může znamenat pro majitele stres, zda se svým autem projde. Tyto starosti můžete rovněž přenechat odborníkům, kteří za vás učiní vše, co je potřeba. Vozidlo nechají zkontrolovat v autoservisu, kde odstraní případné závady a absolvují za vás i samotnou technickou kotrolu.