Nabíječky autobaterií nemusí být výsadou pouze autoservisů. Můžete si ji pořídit i do své garáže a oceníte ji zejména v zimním období. Vlivem nízkých teplot dochází u mnoha vozidel k častému vybíjení. Důvodem je převážně delší doba, kdy auto stojí v garáži, v horším případě na ulici a majitel s ním jezdí jen velice málo, nebo vůbec. Autobaterie se ovšem rychleji vybíjí také tehdy, když jezdíte jen na krátké vzdálenosti, kdy nemá příležitost se důkladně dobíjet.

Na co se zaměřit při výběru?

Ověřte si, jaké nabíjecí napětí vaše autobaterie využívá, což zjistíte na štítku baterie. Obchod svařečky-obchod.cz nabízí baterie 12V pro baterie automobilů a některých motocyklů. V zimním období se vám na cesty, zejména do hor, budou jistě hodit i startovací kabely. Pokud dojde k vybití vaši baterie, může požádat ochotného řidiče, který vám umožní dobít baterii připojením k jeho autobaterii pomocí právě těchto startovacích kabelů.

Nabídka nabíječek

V nabídce obchodu svařečky-obchod.cz jsou nabíječky zejména od oblíbeného a osvědčeného výrobce TELWIN. Od této značky jsou v sortimentu obchodu nabíječky pro všechny druhy autobaterií, a to jak pro klasické elektrolytové, tak pro gelové baterie. Nová nabíječka autobaterií nabízí kromě nabíjení i další nadstandardní funkce. Například si můžete nastavit funkci „Boost“, která umožňuje rychlé nabíjení. Další funkcí je odpojení baterie od nabíječky po dobití, kterou mají stroje s příponou „Tronic“. V nabídce obchodu svařečky-obchod.cz jsou nabíječky celé řady typů, značek a parametrů. Při výběru je důležitý maximální dobíjecí proud, který by měl být ideálně 1/10 z kapacity baterie. Důležitá je také maximální kapacita nabíjené autobaterie, pro kterou je nabíječka efektivní a dobíjení nebude trvat dlouhou dobu.

Příklady nabíječek

  • MICROPROCESOROVÁ NABÍJEČKA DOCTOR CHARGE 50 TELWIN patří k nejdoporučovanějším. Je to elektronicky, mikroprocesorem řízená automatická nabíječka, která je vybavena novým pulsním nabíjecím generátorem zaručujícím lepším výkon nabíjení až o 50% ve srovnání s tradičními nabíječkami
  • Typ GAB 1,5 A je nová nabíječka autobaterií určená k nabíjení startovacích baterií osobních i jiných vozidel a motocyklů.