Udělat ze starého nefunkčního stroje nový, který by vyhovoval i moderním nárokům, to dokáží odborníci pracující ve firmě KONEL Zlín. Zkušení technici této společnosti dokáží odhalit nejprve příčiny závady či nefunkčnosti stroje, odstraní je a ještě stroj zrepasují a zmodernizují. Stroj, který byl odsouzen k sešrotování, tak může ve výrobním provozu sloužit svému účelu řadu dalších let.

Jednoúčelové stroje

Za tradiční jednoúčelové stroje jsou všeobecně považovány obráběcí stroje, jako je soustruh, vrtačka, frézka, hoblovačka a některé další. Ovšem často jsou různé jednoúčelové stroje i součástí výrobních linek nejen v automobilovém průmyslu, ale také například v gumárenském, dřevozpracujícím či potravinářském průmyslu. Porucha jednoho stroje může znamenat zastavení celé výrobní linky. Příkladem za všechny může být tester těsnosti kanystrů, který slouží ke kontrole kvality vyrobených kusů na vstřikolisu. Tester eliminuje ztráty následně plněných kapalin do vadných kusů.

Průběh oprav, repasí a modernizací strojů

Prvním krokem techniků KONEL Zlín po přistavení nefunkčního stroje do jejich dílen, je identifikování příčin nefunkčnosti. Obvykle je příčina v zastaralém nebo dokonce nefunkčním řídícím systému. S touto závadou si technici poradí tak, že celý řídící systém nahradí novým a přitom zároveň odstraní také variátory a převody, na místo nichž namontují pevný převod a frekvenční měnič. Těmito kvalifikovanými odbornými zásahy uvedou daný stroj do chodu tak, aby mohl nejen opět spolehlivě sloužit, ale navíc i odpovídat současným moderním nárokům.

Další náplň práce firmy KONEL Zlín

Vedle oprav, repasí modernizací jednoúčelových a jiných strojů je to také navrhování, vývoj a výroba různých speciálních strojů a zařízení podle zadání zákazníků. Specifickým podmínkám musí vyhovovat například dřevoobráběcí stroje. Proto technici firmy KONEL Zlín navrhují ve spolupráci s firmami v dřevozpracujícím průmyslu různé řídící systémy urychlující zpracování dřeva.