Správný motorista by měl být připraven předem, takže již v létě by měl přemýšlet o zimních pneumatikách a nenechávat nic na poslední chvíli. V minulých letech závisela výměna letních pneumatik za zimní na osobním uvážení každého motoristy.

2

Současná právní úprava v ČR však ukládá tuto povinnost všem řidičům a provozovatelům motorových vozidel, kteří jsou povinni používat zimní pneumatiky od 1.11. do 31.3. Zimní pneumatiky na osobních, užitkových a nákladních vozidlech jsou nutné z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Na rozdíl od letních, mají zimní pneumatiky jiný dezén, který je postaven tak, aby dobře odváděl vodu a sníh, a aby byl efektivní jak při záběru, tak při brždění na sněhu a ledu. Zimní pneumatiky se od letních neliší jen dezénem, ale mimo jiné jsou také vyráběny z měkčích směsí, což zaručuje celkově lepší funkčnost při nízkých teplotách a za nepříznivého zimního počasí.

MP92 SibirSnow passenger 30° - web, MP92 SibirSnow PKW 30° - web,

Kvalita je zárukou jistoty

Současný trh nabízí mnoho značek a druhů zimních pneumatik, takže to pro leckoho může být rozhodování obtížné. První zásadou je, řídit se podle vlastního technického průkazu, kde jsou uvedeny rozměry a další parametry pneumatik. Rozhodně se neřiďte pouze cenou, neboť některé levné zimní pneumatiky nedosahují patřičných kvalit, a jsou a pro zimní podmínky nevhodné. Užitečné je poradit se v některém pneuservisu, kde vám doporučí zimní obutí vhodné konkrétně pro vaše vozidlo. Velice poučným kritériem a vodítkem jsou také různé testy prováděné a zveřejňované motoristickými časopisy, nebo renomovanými autokluby.

Barum Brillantis 2 Internet Version (jpg),

Nenechte se zlákat krásným počasím a neodsouvejte nákup zimních pneumatik na poslední chvíli. Mohlo by se vám lehce přihodit, že kvůli frontám, které se před pneuservisy na podzim vytvoří, nebudete stíhat auto přezout. Pokud se přeci jen dostanete do časové tísně nebo zapomenete nové pneumatiky koupit, například internetový obchod Spolehlivépneu.cz nabízí expresní dodání a to do 24h od přijetí objednávky a to po celé ČR. Internetové obchody s pneumatikami mají tu výhodu, že nabízí zpravidla více položek než klasický prodejce pneumatik a to na všechny druhy vozů a motocyklů včetně doplňků. Samozřejmostí je zároveň vám i fundovaně poradit v případě jakýchkoliv dotazů.