O této dekoraci už jste jistě slyšeli, možná jí máte dokonce doma. Mluvíme zde o světelných rampouchách, které jsou velice stylové a dodají každému domu tu správnou vánoční atmosféru. V tomto článku si o nich shrneme několik základních informací, které je dobré při nákupu znát.

Využití světelných rampouchů

Světelné vánoční dekorace jsou nedílnou součástí zimního období a právě rampouchy jsou jednou z těch TOP dekorací. Dekorace rampouch je velice oblíbená nejen u nás, ale i po celém světě a skvěle vyladí každý dům či zahradu.

Rampouchy se mohou využít uvnitř domu či bytu, ale i venku. Jsou konstruovány tak, aby odolali venkovním podmínkám, jako je například mráz a sníh. Upřímně řečeno, rampouchy jsou viděny většinou spíš venku než uvnitř, ale pokud máte byt, určitě jim umístění také najdete. Například by světelné rampouchy mohli být skvělou dekorací do okna.

1

Dekorace rampouch a zahrada

Využití rampouchů na zahradě z vás udělá zaručeně jedničku mezi sousedy. Rampouchy jsou překrásná věc, ale pokud na vás opravdový rampouch spadne, velkou radost asi mít nebudete. Hlavně kdo by chtěl u nás v Česku čekat, až bude mrznout natolik, aby náš dům ozdobili rampouchy. Proto máme právě ony vánoční světelné dekorace, které vám mohou dělat radost celou zimu.

Jejich nejčastější umístění je na vchodových dveřích nebo zahradním altánu. Ovšem nic nezkazíte tím, když je pověsíte například na nevyužité místo na zdi domu, pokud možno ale tak, aby vám je nikdo nemohl ukrást či nějak poškodit.

Světelné rampouchy se vyrábějí v různých provedeních. Doporučujeme zakoupit světelné rampouchy se solárním spínačem, který je vždy bezpečně rozsvítí, když sluníčko zapadne a potom ráno je opět zhasne, takže vy se nemusíte o nic starat. Ještě lépe uděláte, když koupíte LED rampouchy s již zmíněným spínačem. LED světelné rampouchy totiž ušetří značné množství energie, takže jejich provoz vás nebude ani trochu mrzet.