Automobilka Škoda představila první snímek svého nového modelu. Siluetou jasně dokazuje, že se bude jednat o automobil evokující kombi.

První seznámení

Nástupce současného modelu Rapid od Škoda Auto se začíná odhalovat. Automobilka zveřejnila první snímek z oficiální produkce, který zobrazuje kompaktní automobil, která jméno Rapid již neponese. Celkový vzhled vozu bychom se měli dozvědět ještě do konce tohoto roku.

První snímek ukazuje částečně zahalenou boční siluetu vozu, který i přes stíny svým profilem jasně evokuje tvar karoserie ve stylu kombi. Ostatně není se čemu divit, protože vůz by se měl stát krom nástupce Rapidu také nástupcem Fabie Combi, se kterou Škoda do budoucna taktéž nepočítá.

Design

Ke snímku novinky Škoda přidala stručný popis. Má se jednat o první ochutnávku osobitého dynamického designu tohoto pětidveřového Hatchbacku. Novinka převede emotivní designový jazyk studie Škoda Vision RS do sériově vyráběného modelu.

Vision RS byl představen na autosalonu v Paříži, a má se stát hlavním stavebním kamenem vozu, který s ním bude sdílet základní koncepci i některé designové prvky. Mezi ty budou patřit trojúhelníkové svítilny, koncová světla, která budou navazovat na okno v pátých dveřích. Vůz by měl využívat i velký nápis ŠKODA na víku kufru. „Zákazníci by se měli na vůz těšit hlavně kvůli designu exteriéru i interiéru,“ láká Aleš Petrus z produktového marketingu Škoda Auto.

Jak se bude jmenovat?

Základem vozu bude platforma MQB A. Ta byla původně určena pro nejmenší vozy z dílny koncernu, ovšem Škoda jí využije i pro svůj nový kompakt. Základním motorem bude přeplňovaný tříválec o objemu 1.0 TSI a jeho varianta na CNG.

Co o voze však zatím nevíme je jeho jméno. Spekuluje se o jménech jako Spaceback či Popular, nebo Spartak. Nic však prozatím nebylo potvrzeno.