V roce 2000 vznikla společnost Tri Energo, zabývající se službami v oblasti využití alternativní energie. Hovoříme kupříkladu o instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, fotovoltaických elektrárnách na klíč, či bateriových úložištích. Rovněž pro vás zajistí podporu při získávání dotací na fotovoltaiku.

Nabíjecí stanice pro elektromobily

To, že je v současné době v ČR nedostatek nabíjecích stanic pro elektromobily, je dobře známá věc. Společnost Tri Energo patří k těm, které se podílí na celkové nápravě a nabízí nabíjecí stanice pro elektromobily, které nejen dodá, ale také navrhne ideální řešení jejich umístění a následného sestavení. Lze si tedy danou nabíjecí stanici elektromobilů přizpůsobit na míru a také zvolit ideální typ nabíjení.

Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaická elektrárna na klíč je skvělým řešením, pokud chcete doma nebo ve firmě uspořit za energii. Stanete se v podstatě nezávislými a již se nebudete muset každý rok obávat zdražování elektřiny či tepla. Fotovoltaická elektrárna na klíč je založena na využití solární energie, kdy vám umožní ušetřit až 60 procent financí za elektřinu. Možná namítnete, že určitou nevýhodou současných solárních systémů je časová prodleva mezi produkcí energie a její spotřebou, toto ovšem dokáže vyřešit takzvaná hybridní fotovoltaická elektrárna. Ta je doplněna o baterie, v nichž se energie ukládá, a můžete ji následně využít třeba k ohřívání vody.

Bateriové úložiště u hybridní fotovoltaické elektrárny zajistí, že budete mít energii v zásobě. Akumulace energie do baterií je zkrátka řešením budoucnosti.

Dotace na fotovoltaiku

Nová zelená úsporám je aktuálně velice oblíbeným programem, díky němuž můžete i vy dosáhnout na dotace na fotovoltaiku, ať už síťového nebo hybridního typu. Hovoříme o programu v gesci ministerstva životního prostředí, vhodném hlavně pro majitele rodinných domů a jehož cílem je samozřejmě šetřit přírodu a podporovat ekologii. Jako žadatel pak můžete získat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu ve výši 35 až 150 tisíc.