Češi mají poslední dobou jednu zálibu, a sice jezdí kempovat. Jenže nejezdí kempovat v pravém slova smyslu, že by nasedli do autobusu, šli kousek pěšky a rozdělali si stany. Většinou nasednou do auta a projedou pěkný kus světa. V době, kdy mají spát, se rozhodnou ustlat si buď přímo ve vozidle, nebo na střeše osobního auta. Ptáte se, jak je to vůbec možné spát takto v nebo na autě? Poděkovat můžeme vestavbám do aut nebo střešním stanům, což jsou dnes dva velké hity.

V případě, že se chystáte vyjet na podobný road trip, nabízí se otázka, co byste měli volit vy. Měli byste zvolit vestavbu do auta nebo je pro vás lepší stan na střechu vozidla?

Naším favoritem jsou vestavby do aut

Co je praktičtější a lepší? Za nás jsou to rozhodně vestavby do auta, respektive vestavby do dodávek, které nabízí dostatek prostoru. Některé vestavby obsahují jenom prostor na spaní, jiné jsou už propracovanější a mohou v sobě ukrývat i vařič nebo něco podobného. Navíc je to možnost, jak cestovat i během špatného počasí.

Vezměte si stan na střechu – je to sice vymoženost a něco zcela nového, leč opravdu atraktivního, na druhou stranu je to věc, se kterou nemůžete počítat během špatného počasí. Přece jenom je to stále jenom stan a při špatném počasí toho moc nezvládne.

Také je jistou výhodou obytných vozidel nebo vestaveb do aut to, že nemusíte s sebou neustále vozit žebřík. Ten je totiž potřebný k tomu, abyste se dostali do stanu na střechu auta. Bez žebříku byste se do svého provizorního hotelu nedostali.

Pro co se rozhodnete vy?

Samozřejmě je to vše na každém člověku. Dočasný hotel by měl odpovídat požadavkům konkrétního jedince a měl by naprosto vyhovovat. Přece jenom v nich budete trávit nějaký ten pátek. Nebudete na road tripu pár hodin.