Zimní olympiáda běží a plné obrátky a my již máme první medaile. Pojďme se podívat, jaký vztah k automobilům mají naše největší medailové naděje.

Eva Samková

Naše nejúspěšnější snowboardcrossařka obhajující zlato z minulých her má k vozům velmi pozitivní vztah. Většinou se prý při jízdě drží na limitu, ale přiznává, že občas jí přeci jen trochu ztěžkne noha na plynu a pak se zlobí, že ostatní jedou příliš pomalu. A policie? S tou má prý také své zkušenosti. Například po minulé olympiádě chtěli strážníci, kteří jí zastavili vidět občanku, řidičák i zlatou medaili.

Ondřej Moravec

Ondra Moravec prý nikde nepatřil ke klukům, kterým automobily učarovaly, a tak poprvé za volantem seděl až ve svých dvaceti letech. Auto jej však pohltilo, zejména ze začátku, když bylo potřeba dojíždět na tréninky a pak přišla rodina. Nejvíce si Moravec libuje v nejrůznějších technických vychytávkách jako je adaptivní tempomat či autonomní řízení. Zpočátku se mu prý takové věci zdály jako zbytečný komfort, ovšem dnes na ně nedá dopustit.

Veronika Vítková

Pro Veroniku Vítkovou je jízda v autě tím druhým nejlepším hned po jízdě na lyžích. Letadlem se prý cestovat bojí a jiné dopravní prostředky jsou pro ní téměř neznámou a tak je automobil neoddělitelnou součástí jejího života. Má prý ráda jak sedadlo řidiče, tak také sedadlo spolujezdce, na které vždy ráda usedne, když je unavená.

Ester Ledecká

Ester má prý velmi ráda pěkně široké a dlouhé dálnice. Je to dáno i tím, že musí neustále cestovat po celé Evropě a auto k tomu neodmyslitelně patří. Jejím největším snem je prý létat s letadlem.