Lawrence Stroll získal podíl 16,7 % ve společnosti Aston Martin což vyvolalo řetězovou reakci uvnitř fungování celé značky.

Změny v Astonu

Stroll měl za svůj podíl zaplatit 182 milionů liber, poté, co se o značku přetahoval s Geely. Dalších 500 milionů by měl dostat od investorů, které přispějí hned k několika zásadním věcem.

Stroll povede investiční konsorcium a stává se předsedou společnosti. Výkonným ředitelem i nadále zůstává Andy Palmer. Stroll si vzal za cíl zrevidovat aktuální obchodní plán a provést úsporná opatření, což ale nutně neznamená, že se nedočkáme toho, co Aston slíbil.

Hyper sport Valkyrie dorazí ještě letos, po něm model Valhalla v roce 2022. Luxusní odnož by měla přijít nejpozději v roce 2025. Pozastaven však byl projekt elektromobilu RapidE. Prioritou pro společnost zůstává poslední odhalený mode, kterým je SUV DBX.

Stroll je zároveň majitelem týmu Racing Point, dříve známý jako Force India, který působí ve Formuli 1. A i tady přijde řada změn. Racing Poin opět změní své jména na Aston Martin od sezóny 2021. Aston je dnes hlavním sponzorem týmu Red Bull Racing. Ten již potvrdil, že toto partnerství skončí s koncem letošní sezóny. Stroll zároveň pod svými křídly nechá závodit svého syna Lance.

F1 by však mohlo být více zásadních změn. Vášnivě se debatovalo o Mercedesu a o tom, zda v šampionátu setrvá či nikoliv. Daimler však tyto spekulace vyloučil, stejně jako odchodu úřadujícího mistra světa, kterým je Lewis Hamilton.