Poměrně unikátní model automobilu se chystá jít do dražby. Jedná se o BMW Z8, které vlastnil jako první majitel Stewe Jobs. Tato zajímavost bude hvězdou prosincové aukce společnosti RM Sotheby´s v New Yorku.

BMW Z8 z let 1999 až 2003 patří mezi velmi významné modely, které se staly jakousi výkladní skříní značky BMW v těchto letech. Za to může poděkovat především sygnifikantnímu designu a také použitým technologiím. Navíc jich bylo vyrobeno pouze 5703 kusů a i díky tomu se jedná o poměrně zajímavý sběratelský kus. Připočtěte zajímavého majitele a investici máte jasnou.

Dvoumístný roadster byl poprvé představen v produkční verzi v roce 1999 na IAA. Na jeho liních pracoval Henrik Fisker a v jeho útrobách dřímal atmosférický vidlicový osmiválec, který poskytoval výkon 294 kW.

Tyto přednosti dokázal ocenit i Steve Jobs, vizionář a zakladatel společnosti Apple. Vozy německých výrobců byli často v jeho garáži k vidění. Vlastnil například Porsche 944 či Mercedes-Benz SL.

Svou vlastní Z8 si Jobs doslova zamiloval a to natolik, že si jí registroval i na svou vlastní osobu, což nebylo tak časté. Automobil nebyl ani nijak speciálně upravován a dokonce v sobě ukrývá mobilní telefon Motorola, kterou Jobs naprosto nenáviděl, ale jak se zdá, v tomto voze svou zášť dokázal zažehnat.

V současné době je automobil v držení teprve druhého majitele, který jej koupil od Jobse v roce 2003. Očekává se, že sena vozu se vyšplhá až na 400 tisíc amerických dolarů, tedy zhruba devět milionů korun českých. Přikupte.