Již brzy bude k mání elektrický supervůz značky Bertone. Bude se jednat o exklusivní sběratelský unikát, který vznikne jen v devíti exemplářích.

Bertone je zpět!

Bertone je slavnou italskou stylistickou značkou, jejíž pracovníci mají na svědomí například Lamborghini Miura, Alfa Romeo Montreal či Škodu Favorit. Bertone však nemělo v posledních letech dostatečné množství zakázek a tak nakonec přišel v roce 2014 konec. Po letech se však slavné jméno navrací. Legendární logo se totiž objeví na vozu Dianché Bertone BSS GT One.

Jedná se o novinku značky Flymove se sídlem v Padově. Elektrický supersport je u menších výrobců vozů velmi populární, zejména pak elektrické varianty. Automobil pohání dvojice elektromotorů o výkonu 150 kW, každý pro jednu nápravu. Energii jim poskytují 100 kWh baterie. Technika vozu umožňuje zrychlit z 0 na 100 za 2,6 sekundy a jet rychlostí až 300 km/h.

Unikátní technika

Zajímavostí tohoto vozu je možnost výměny vybitých baterií na stanici za nové, což zabere asi 3 minuty. Klasické konvenční nabíjení však také možné.

Design automobilu je inspirovaný závodními speciály. Celkový dojem je velmi agresivní nechybí velké přítlačné křídlo, ani dveře, které se otevírají směrem vzhůru, což je pro Bertone příznačné.

Logo Bertone však nese automobil jen na základě licence od francouzské firmy AKKA, která vlastní práva na užití značky Bertone. Pod logem písmena b by časem měly přijít ještě elektrický supersport Cube a také městský elektromobil City Star Cube.