Pokud jste viděli film Já robot, určitě jste zaznamenali futuristický vůz Audi, ve kterém se proháněl Will Smith. Podobný vůz se nyní rozhodl zkonstruovat i Chevrolet a výsledek opravdu stojí za to.
Vůz nese označení FNR a představil na momentálním autosalonu v Šanghaji. Za jeho vznikem stojí asijská společnost Pan Asia Technical Automotive Center, kterou vlastní General Motors. Celý vůz působí už na první pohled hyper futuristicky. Kombinuje velké množství průhledných skleněných ploch, kol bez středu a efekty barvy a stínů. Velmi zajímavé jsou dveře vozidla, které se otevírají směrem vzhůru, podobně jako u Lamborghini a zapadají do sebe jak skládanka.

20_553580e39b904

Za designem exteriéru nezůstal ani interiér. Ten je velký vzdušný, nabízí dlouhé a jednoduché plochy ve vysokém lesku. Celému interiéru vévodí dotykový displej, který zabírá velké procento palubní desky. Startování vozidla probíhá pomocí skenování duhovky majitele vozu, který si může vybrat, zda chce řídit automobil manuálně, popřípadě nechat vůz řídit sám sebe automaticky. Pokud se rozhodně pro pohodlnější variantu, mohou se přední sedadla přetočit dozadu, a všichni pasažéři si tak mohou v poklidu popovídat z očí do očí. Vůz také nabízí možnost co nejrychlejšího dopravení na určení místo, popřípadě trasu, okolo nejzajímavějším míst v okolí.

40_553580e457f06

Samozřejmě že většina funkcí vozu je prozatím jen nastíněna, jedná se ale o velice odvážný pohled do budoucnosti od samotné značky, která tímto konceptem nejen že šimrá fantazie všech, kteří tento vůz spatří, ale zároveň je vůz i oslavou deseti let na Chevroletu na čínském trhu.

05_553580e2c1287

Vozy s podobnými technologiemi bohužel přivítáme až za několik desetiletí, ovšem dobré je vědět, že již od nich nejsme zase tak moc daleko a nejnovější technologie, které budou do všech vozů montovány, se budou těm, které nabízí tento vůz, stále více přibližovat.

04_553580e29c8a6