Vůz Chevrolet Camaro patří mezi jedny z nejikoničtějších muscle vozů Ameriky. Snad každá generace je něčím jedinečná a originální. Ve dvacátém prvním století se mu dočkalo nevídané pozornosti díky filmu Transformers, kde hrálo dokonce jednu z klíčových postav filmu a proto není divu, že nová verze nám již klepe na dveře.

Chevrolet hodlá nové Camaro předvést zhruba za dva měsíce. Nyní však spouští kampaň, která bude mít za úkol přitáhnout na vůz pozornost a postupně odhalovat alespoň konstrukční detaily vozu a nejrůznější novinky. A přece jen do 16. května tohoto roku je ještě spousta času, takže se máme na co těšit.

new-camaro-2015-615x346

Pro ty z vás, kteří nedají dopustit na starou dobrou klasiku, máme zřejmě špatné zprávy. Nové Camaro totiž stojí na zcela nové platformě Alpha. A Chevrolet tvrdí, že se současným vozem bude mít novinka společné snad jen logo Chevroletu na zádi vozu. My vás však můžeme uklidnit, že se zajisté dočkáme alespoň kombinace žluté a černé barvy, které jsou pro všechna Camara tak typické, a chybět nebude ani označení SS.

chevrolet-camaro-004
Co se konstrukčního zpracování týče, měla by novinka obsahovat až 70% nových konstrukčních dílů. Tyto díly se vztahují jak na karoserii, podvozek, tak i pohonný agregát. Díky těmto novinkám muselo být například upraveno uložiště motoru do platformy Alpha. Díky této úpravě je její přední část širší a delší. V souvislosti s tím byly provedeny změny i na atmosférickém vidlicovém osmiválci o objemu 6,2 litru. Zde se Chevrolet pochlubil novými svody výfukového systému.

ceca90_550be0f13ecde
ceca91_550be0f15e8b3

Vůz by měl pohánět i atmosférický vidlicový šestiválec a i přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů.  Jak bude nové Camaro vypadat zatím nevíme. Samotný Chevrolet tvrdí, že by se mělo jednat o designovou evoluci první a páté generace tohoto vozu.

chevrolet-camaro-002