Clarkson je znám pro svůj velmi specifický humor, který se nemusí všem zrovna zamlouvat a právě tento humor bere i na své pracoviště, tedy do pořadu The Grand Tour, který za to však schytává pořádnou dávku kritiky.

Co si budeme nalhávat, trio Hammond, May, Clarkson jsou občas dosti nevybíraví a nebojí se zajít i za hranici kontroverze. Díky jejich humoru a vtipným scénkám je má mnoho diváků tak moc rádo, ale zároveň na ně někteří koukají skrz prsty. Jako například organizace PETA.

Pokud tento pořad sledujete, tak jisté víte, že ve čtvrtém díle dostali pánové za úkol vyrobit automobil s karoserií z obnovitelných zdrojů. Hammond zvolil automobil na dřevěné a kytkaté bázi, May se spolehnul na hlínu a Clarkson na zvířecí kosti, šlachy a jiné části těl. A právě tento automobil připomínající obrovskou nafouklou krávu vyvolal takový poprask.

Na svědomí jej mají, ne příliš překvapivě, aktivisté z organizace PETA, která již dlouhou dobu bojuje za práva zvířat. „PETA a různí lidé doufají, že jednoho dne Clarkson šlápne na brzdu levných a ubohých kousků, jako je tento, a stane se skutečným fanouškem aut, nikoliv fanouškem masa,“ Právě takto se na adresu Clarksonova výstupu vyjádřila Mimi Bekheclová, která jej přirovnala k popové hvězdě Lady Gaga, která se kdysi navlékla do šatů z masa.

Ničemu příliš nepomohly ani Clarksonovy výroky na adresu vozu, kdy chtěl náhradní síly vzít ze psa, který mu auto začal okusovat a také scéna, kdy se ptá majitelky koně, zda brzy kůň neumře, že by se mu hodil na náhradní díly. Po svém se s tím vypořádali v Indii, kde je kráva posvátná a tak scény s Clarksonem byly vystříhány, díky čemuž byl pořad asi tak poloviční. A PETĚ se nejspíše nebude líbit ani další epizoda, kde Clarskon váží automobil za pomocí zvířat, ale poté co mu z váhy zvířátka utíkají, je nahradí jejich masem.