Nový Cactus se od svého předchůdce poměrně dost změnil, už jen co se koncepce týče. Jaký vlastně bude? Pojďte se s námi podívat na novinku značky Citroen.

Cactus na nový způsob

Francouzská automobilka Citroen uvedla na Český trh omlazenou novinku jménem C4 Cactus, který je u nás však notoricky znám. Automobilka prezentuje omlazený Cactus jako transformaci z crossoveru na hatchback. Automobil byl poprvé k nahlédnutí již v loňském roce na světové premiéře v Paříži.

Novinka stejně jako její předchůdce razí filozofii velmi výrazného vzhledu. Automobil na první pohled stále působí jak crossover, ovšem změny jsou patrné hned na první pohled. Týkají se jak interiéru, tak i extreriéru a automobil díky ztrácí na své outdoorovosti, a naopak se z něj stává měšťák.

Trnitá cesta

Novinka má momentálně před sebou nemalý kus cesty, která rozhodně bude trnitá. Vždyť po zrušení bývalé C4 se vůz stává nástupcem dnes svou modelů. Navíc navazuje ne velký úspěch svého předchůdce, který by mu však mohl být ku prospěchu a Citroen dokonce čekává, že se prodeje modelu až zdvojnásobí. Nechme se však překvapit.

Zákazníci mají na našem trhu poměrně dost jednoduchý výběr. Kdo by hledal základní verzi, nenašel byl. O tu je prý minimální zájem a tak se novinka u nás nabízí v první stupni výbavy hned s manuální klimatizací, zadním parkovacím asistentem, plaubním počítačem, pomocníkem rozjezdu do kopce a sedmipalcovou obrazovkou s rádiem a bezdrátovým připojením pomocí bluetooth.

Pokud si dopřejete vyšší úroveň s názvem Shine, pak dostanete i přední parkovací asistent, oaket bezpečnost s hlídáním jízdního pruhu a rozpoznáváním dopravních značek, elektricky ovládaní a vyhřívaní vnější zpětná zrcátka, zatmavená sklad zadních oken, automatickou klimatizaci a navigační systém. Automobil stratuje na příjemných 349 tisíc korun a to je velmi příjemná cena.