Již je tomu nějaký ten pátek, co se společnost Aston Martin rozhodla znovu oprášit staré jméno Lagonda, odít jí do nového hávu a poslat jí do světa, tedy nejčastěji do světa blízkého východu. Z Lagondy se opět stalo luxusní zboží, po kterém šejci touží a tak se zdá, že Aston udělal dobře. Zvláště pokud je Lagonda schopna zaplňovat prázdná místa na trhu, která tam uvolňuje samotný Aston, jako je tomu nyní v případě odcházejícího modelu Rapide.

Aston udělal velmi dobře, když si opět promyslel, jakému modelu udělí název Lagonda a nakonec se rozhodl pro tradiční luxusní sedan, než velké SUV, se kterým měl název Lagonda pramálo společného. Luxusní sedan se vskutku vyvedl a tak se mu dokonce dostalo té cti představovat konkurenci takovým značkám, jako je Rolls-Royce, nebo Bentley.

amla22_542bd97012d3f

Jak se zdá Aston je velice spokojený, protože nyní sám šéf automobilky Andy Palmer prozradil, že divize Lagonda opět pracuje na novém modelu. Ten by neměl být tak luxusní jako jeho předchůdce, bude se však opět jednat o něco menší sedan, který bude cenově dostupnější a v modelové nabídce celého Astonu by měl nahradit model Rapide S, u kterého bylo původně plánováno, že s příchodem nové platformy úplně skončí. S Rapidem se tedy určitě rozloučíme, ale v segmentu, ve kterém se tento model pohyboval, bude mít Aston stále svého zástupce.

amla41_542bd9722c397

Co se týče SUV zmiňovaného na začátku, jeho myšlenka tu stále je. Nebude však již jednat o velké SUV, které bylo původně plánováno, ale měli bychom se dočkat SUV, které se bude držet konceptu Aston Martin DBX, který by měl konkurovat podobným projektům, které má i Bentley, Jaguár či Porsche. Ovšem kdy se tohoto vozu dočkáme, a zdali vůbec, ví jen samotná automobilka. A možná ani ona ne.

amla03_542bd96da2dc5