Úspěchy americké automobilky Tesla neustále inspirují nové a nové značky k tomu, aby začali podnikat a produkovat své modely na poli elektromobilů. Jednou z nich chce být i italská legenda Pininfarina.

Staré jméno nové mravy

Jméno Pininfarina je v automobilovém průmyslu naprostou legendou. Tato Italská karosárna, která sídlí v Turíně byla založena roku 1930 Battistem „Pinin“ Farinhou, který se svou značkou zažil největší úspěchy během poválečného období, kdy spolupracoval se značkou Ferrari. Tato automobilka si však dnes své vozy navrhuje sama a Pininfarina funguje převážně jako designové studio, které hledá nové zdroje financí. A nyní se rozhodla vsadit na kartu elektromobility.

Novým majitelem italské legendy je totiž indická automobilka Mahindra, která jí zakoupila v roce 2015 a právě pod jejím vedením se chce Pininfarina stát výrobce luxusních elektromobilů.

Stát se ještě větším

„Snem mého otce bylo vybudovat automobilovou společnost a snem jeho otce bylo také vybudovat automobilovou společnost. Na mně teď je tyto sny realizovat,“ řekl na ženevském autosalonu předseda představenstva firmy Paulo Pininfarina.

Vnuk legendárního zakladatele sice neupřesnil, jak by chtěl svého cíle dosáhnout, avšak nic to nemění na tom, že rodinný odkaz pokračuje. Nebude to však mít vůbec jednoduché, jelikož bude muset začít od píky. Každopádně slavné jméno spolu s indickým kapitálem bude pro začátek velkou výhodou. A nápady tato společnost rozhodně má.

Unikátní koncept

Ty přetavila do nového konceptu jménem Pininfarina HK GT, který by se mohl teoreticky mohl stát základem pro sériově vyráběný automobil. Jedná se nádherné gran turismu s racčími dveřmi o konfiguraci 2+2, které by se mohlo stát soupeřem například pro vozy podobné Mercedes-benz CLS.

O pohon se v případe konceptu starají čtyři elektromobily o kombinovaném výkonu přes 800 kW. Unikátem je mikroturbína, která zvedá dojezd automobilu až na jeden tisíc kilometrů.