Nová generace Nissanu Juke bude stát na nové platformě, nabídne modernější motory, elektrickou verzi i výrazný design, spolu s prostorným interiérem.

Druhá generace Juku

Juke dnes platí za dědečka a průkopníka segmentu malých a designově atraktivních SUV. Jeho premiéra se totiž odehrála již v roce 2010 a velmi rychle se stal oblíbeným modelem. S přibývajícími léty však Juku dochází dech a tak nastal čas na mezigenerační obměnu.

O příchodu nové generace se mluvilo již v roce 2016, ovšem nakonec bychom se měli dočkat v roce 2019. Podle informací by se základem novinky měla stát platforma CMF-B, která vynikne nižšími náklady na provoz a také možností použít elektromotor.

Lepší v každém detailu

Druhá generace oblíbeného SUV bude nabízet také prostornější interiér a to hlavně pro cestující v zadní části automobilu. Pod kapotou se bude ukrývat zážehový litrový tříválec, přeplňovaný benzínový čtyřválec o výkonu 144 kW a pak také vznětová patnáctistovka. Krom nich by se však měl Juke pochlubit také elektrickým pohonným ústrojím s malým spalovacím motorem, který bude dávat potřebnou energii bateriím.

Design druhé generace modelu Juke má navazovat na první generaci a využívat některé z jejich výrazných prvků v čele s tvarovým řešením blatníků. Zároveň by měla novinka rozvíjet aktuální styl značky Nissan a vyloučena není ani inspirace konceptem Gripz z roku 2015.