Velice dlouhou dobu platil za nejrychlejší vůz z Maranella model F40. Ten následně z trůnu sesadil model 288 GTO a právě ten nyní dostane svého nástupce, který se opět stane nejrychlejším superferrari.

Plánované Ferrari 488 GTB bude vůbec posledním modelem značky s osmiválcovým motorem uloženým podélně před zadní nápravou vozu. Automobily mají z pohledu ovladatelnosti mnohem lepší parametry než modely s dvanáctiválcovými motory v přední části.

Novinka 488 GTO bude odvozena od 488 GTB a zkratka v tom případě znamená Gran Turismo Omolgato. Více informací však o voze nemáme. Víme jen, jak bude automobil zhruba vypadat díky uniklé fotografii z letáku společnosti. Z něj je patrné, že vůz oproti modelu GTB přitvrdí. Ferrari jej navíc zařadila do sekce Sport Special Series.

Srdcem vozu bude doposud nejvýkonnějším motorem, jaký kdy Ferrari do svých vozů dávalo. Konkrétní parametry nejsou prozatím známy, ovšem hovoří se o výkonu 700 koní. Snahou Ferrari je také co nejvíce snožovat hmotnost vozu, čehož chce dosáhnout například speciální hliníkovou podlahou, či vynechání některých částí interiéru jako například úložný prostor pro spolujezdce. Automobilka připravuje také kola ze speciálních lehkých slitin, díky kterým budou kola lehká o 40% oproti běžným kolům.

Novinka by měla poskytovat pocit z jízdy jako v závodním voze a to i těm řidičům, kteří nemají se závodní jízdou žádné zkušenosti. K tomu přispívá také aerodynamika celého vozu s aktivním spoilerem a difuzorem. Celek doplňuje i extrémně rychle pracující převodovka v kombinaci s naprosto přesným řízením. Jaký však bude vůz ve skutečnosti, na to si budeme muset ještě chvilku počkat.