Ford ví jak fanoušky pořádně navnadit. S blížící se premiérou velice očekávaného modelu Fokus RS nás napíná jak gumu od spodního prádla a my jej za to milujeme!

Ford Focus RS. Už je při vyslovení tohoto jména mnohým dojde, že jde do tuhého, jiný začnou jihnout a zbytek se štěstím rozpláče. Přesně takové emoce totiž tento vůz vyvolává a mluvíme o všech jeho generacích. Atraktivní vzhled a neuvěřitelné jízdní vlastnosti, to jsou ty správné ingredience, které Ford umí spojit dohromady a které z toho vozu dělají něco tak jedinečného.

Po tom, co vyšla standardní série nového Focusu si velké množství automobilových fanoušků začalo ohlodávat prsty až na kost nedočkavostí na posílenou verzi této novinky, která bude ve svém štítku nést přídavek RS. Po představení vozu ještě na jaře tohoto roku, začala být posedlost touto novinkou u některých tak silná, že si byli zcela jisti, že roční čekání na možnost koupi vozu, prostě nepřežijí.

Aby Ford trochu zmírnil jejich utrpení, rozhodl se pro své fanoušky nachystat projekt. Tedy spíše jakýsi dokumentární seriál, který postupně představuje nové Fofo RS od úplně prvního šroubečku, až po nanesení ochranné fólie na kapotu vozu. O seriálu však příliš mnoho neprozradil. Publikace dílů byla nepravidelná a hlavně nikdo neměl tušení, kolik jich vlastně vyjde.

I přesto, že byl tento seriál zahalen takovým tajemstvím, každý jeho díl byl naprosto senzační a o novém Focusu toho prozradil tolik, co o vám možná neví ani vaše matka. Postupně jsme se podívaly na technologie, které vůz využívá, na jízdní vlastnosti a systémy, testování vozu, konstrukční parametry, design vozu, chování na ledu i na rozpáleném asfaltu, zkrátka na vše, co je nutné o vozu znát.

Dnes přinášíme osmý a zároveň poslední díl, před uvedením na trh. Takže si tento výjimečný moment pořádně užijte a obrňte se trpělivostí.