Jezdíte občas taxíkem? Pokud ano pak jistě víte, že řidiči nepoužívají příliš dravé vozy. To ovšem neplatí o taxikáři z Norska, který k přepravě svých klientů používá Ford Focus RS.

Evald Jåstad je na první pohled skromným mužem, do kterého byste rozhodně neřekli že vlastní Focus RS a co víc vozí s ním i své zákazníky, protože je taxikář. Evald žije v Norsku v městě Odda. V takové destinaci by se dal očekávat spíše nějaká elektromobil, ale ten rozhodně nebyl Evaldovým vysněným automobilem. Tohoto neobvyklého taxikáře si všiml i samotný Ford a rozhodl se o něm natočit krátký film.

Za rok a půl najezdil Evald se svým vozem přes 127 tisíc kilometrů a ve městě se mu neřekne jinak než Modrý blesk a není to dáno jen barvou vozu. Pod jeho kapotou totiž tebe motorová jednotka EcoBoost o výkonu 257 kW.

Evaldův den začíná cestou do školky, kam odváží svého syna. Cesta je to vskutku příjemná, skrze nádhernou norskou scenérii. Poté přicházejí na řadu místní obyvatelé, mezi kterými najedete důchodce, místní i turisty. Nikdo z nich nemusí mít strach. Evald totiž jezdí velice opatrně. Pokud jej však někdo poprosí, rád představí nezkrotnou sílu tohoto vozu.

Sám Evald říká, že jen málo lidí na této planetě dělá práci, která je jeho snem, ale on mezi ně rozhodně patří. Podívejte se na video o tomto skvělém chlapíkovi.