Honda na autosalonu v New Yorku ukázala, jakým směrem se bude vyvíjet styl příští generace Civic 2016. Jasně zelená barva a celkový design vozu jasně ukazuje, že se bude jednat o nejagresivnější verzi nejpopulárnějšího kompaktu. Uvidíme jak si Honda povede ve stále větší konkurenci od Fordu či Chevroletu.

Exteriér2015-new-york-honda-civic-3

V celkovém pořadí desátá generace Civic je nižší a širší. Integrované mřížky světlometu, boční linie nad koly a zadní dramatický sklon s podsvícením a klenutou šířkou LED světel podtrhuje všechnu agresi, kterou v sobě Civic Concept střádá už nějaký ten pátek. Oproti předchozímu modelu je mnohem více dramatický a poutavý. Skvělou zprávou je i skutečnost, že Civic představí hatchback model.

Interiér

Detaily o interiéru jsou velmi střídmé a nic není přímo podloženo. Nový Civic Concept má trochu větší proporce, takže lze očekávat menší zlepšení v interiéru, ať už se jedná o větší prostor pro cestující nebo lepší použitelnost funkcí na palubní desce. Nicméně výbava bude stejně bohatá jako ostatní verze tohoto vozu. Nyní nám nezbývá než se nechat překvapit, zda Honda nevyrukuje s něčím nečekaným.

Hnací ústrojí

Co se bude skrývat pod kapotou, je ještě větší záhadou, než interiér. O motoru nevíme absolutně nic, až na to, že by se mělo jednat o nový 1,5 litrový přeplňovaný motor s přímým vstřikováním. Navíc by měl být propojen se šestistupňovou převodovkou short-shift. Je to návrat Civic Si? Honda se také vyjádřila, že nová verze bude mít mnohem více sportovnější a plynulejší styl jízdy.

Závěr

S dramatickým stylingem a vysoce výkonem modelem by mohla Honda vzbudit vášně u fanoušků co mají rádi styl a výkon v jednom. Jak dlouho si udrží Honda pozornost a kdy dojde opět k přestavbě, je ve hvězdách. Nicméně nový model nevypadá vůbec špatně a vše záleží na dalších informacích, které budou vyplouvat na povrch.