Momentální nabídka SUV české automobilky Škoda se omezuje pouze na jediného zástupce a tím je model Yeti. A to i navzdory tomu, že momentální svět po SUV vozech doslova šílí a ten kdo má ve své nabídce opravdu povedené SUV, si může mnout ruce. Tento fakt by však chtěla Škoda změnit a to možná již v roce 2017.

Krom Yetiho, má automobilka připravené a hlavně potvrzené také plány na výrobu většího SUV. To by však mohlo doplnit ještě další, menší SUV, které bychom mohli přivítat již v roce 2017. Samotná automobilka však v otázce zcela nového modelu, zaměřeného tímto směrem, mlčí. Podle slov šéfa automobilky Winfreda Vahlanda, by takovýto vůz zřejmě měl své uplatnění na evropském trhu, ale na tom čínském, který je jak se v poslední letech zdá, pro Škodovku velmi důležitý, by zřejmě neuspěl.

Skoda_Yeti_2014_facelift_Laurin_a_Klement_oficialni_nove_01_800_600

Zároveň také dodal, že pokud by takovýto vůz byl vyráběn, nejednalo by se zřejmě o čtyřkolku. Vůz by musel být prostorný, zachovat si geny Škoda a hlavně by měl být cenově dostupný. Velmi se spekuluje o úpravě nové Fabie, právě do podoby SUV. Ta by v takovéto podobě nesla název Yeti. Říkáte si, že tu něco nehraje? Nástupce vozu Yeti totiž již nebude nést toto označení, ale ponese název Sherpa a to doslova.

Skoda_SUV_7_mist_ilustrace_01_800_600

Vůz by měl stát na platformě MQB, i když bylo spekulováno i o prodloužené verzi platformy NSF. Nakonec se však jeví lepší variantou zkrácení právě MQB. Vůz by nejspíše měl využívat i techniku, která se objevuje v koncernových SUV modelech společnosti Volkswagen. Ten sám u ostatních značek SUV modely celkem ochotně ukazuje a rád se chlubí s plány. Avšak v případě škody mlčí.

620_50f69c2ad316d

Znamená to tedy, že budeme muset zřejmě čekat do úplného konce a prozatím si užívat koncernová SUV od Audi (Q1), Seatu a samotného Volkswagenu, který své SUV plány naznačil již konceptem T-ROC.