Lamborghini by se mělo příští rok pustit do masivní elektrifikace svých současných modelů. Prvním vozem s hybridním pohonem však bude zcela nový model, který nebude SUV, jak se původně očekávalo.

Hybridní hrátky

Lamborghini má během příštích osmnácti měsíců rozšířit svou modelovou paletu o SUV Urus v plug-in hybrdiní verzi a dočkat bychom se měli také hybridního HUracánu v radikální verzi.

Ještě před těmito elektrickými modely má však dorazit jedna velká zajímavost, kterou bude novinka v podobě jedinečného supersportu. Ten bude taktéž poháněn hybridním pohonem a nést by měl označení LB48H. Někteří z fanoušků Lamborghini jej dokonce již viděli a to na svou akcích pro VIP osoby, kde Lamborghini tento model již představilo.

Jedinečný model

Podle informací, které zveřejnilo fórum McLaren Life, se měl jeden z účastníků této akce podělit o zážitky. Prý se jedná o supersportovní automobil s vidlicovým dvanáctiválcem, kterému dělá garde elektromotor. Celkových výkon tohoto vozu je naladěn na šlených 625 kW, takže se skutečně jedná o sportovce srdcem i duší.

Novinka nebude zástupcem nové modelové řady, a ani nástupcem současného modelu. Mělo by se ovšem jednat o limitovanou edici ve stylu Venena či Centenaria. Stejně jako tyto dva modely, i tento by měl být postaven ve velmi limitované edici a to 63 kusů, které budou odkazovat na rok 1963, kdy byla automobilka založena.

Premiéra tohoto výjimečného vozu by se měla odehrát již v příštím roce na autosalonu v Ženevě a to v březnu 2019. Cena automobilu se bude pohybovat okolo 56 milionů korun a nepřekvapilo by nás, kdyby již nyní byly všechny kusy rozebrány.