Ve výbavě italské policie najdeme takové skvosty, jako je například Lamborghini Huracan či Gallardo. Můžeme tedy očekávat, že se v nejbližší době objeví i SUV Urus.

Lamborghini a italská policie k sobě měly vždy velmi blízko. Jak by vypadal Urus v jejich službách vystihuje návrh Ninity Aksyonova, který navrhl Urus v tradičních barvách italské policie, tedy ve světle modrém odstínu, kterému dělají doprovod bílé pruhy a majáky.

Je velice pravděpodobné, že se Urus ve službách italské policie skutečně objeví a dost možná bude mít právě takovýto vzhled. Předlohou tohoto návrhu je totiž policejní Lamborghini Gallardo a jeho grafické pojetí.

Urus možná není tolik atraktivní jako ploché supersporty této značky, ovšem pro policii je přeci jen daleko, více praktičtější. Zvládne dokonce i honičky, protože jeho zrychlení z nuly na sto činí 3,6 vteřiny. To je dokonce rychleji než zmiňované Gallardo, jehož zrychlení činí 3,7 sekundy. A to si uvědomme, že Urus je mnohem, více těžší.

Urus bude nejspíše využívat i přímo ve službě, stejně jako je tomu u Gallarda. To hlídkuje na italských dálnicích a slouží v případech, kdy je zapotřebí skutečně velice rychle poskytnout pomoc či převézt orgány. Pro tyto účely v něm najdeme defibrilátor, ale i speciální ledničku pro převoz orgánů.

Zavazadelník Urusu však zvládne pojmout více než to. Do 616 litrů toho dáte skutečně mnoho. Daleko zajímavější jsou však specifikace motoru. Pod kapotou pracuje čtyřlitrový osmiválec o výkonu 484 kW. Z nuly na dvě stovky se Urus dostane za 12.8 sekund a pokračovat může až do 305 kilometrů v hodině. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol a kooperace motoru s osmistupňovým elektrohydraulickým automatem.