Angličané v Indií příliš parády nenadělali. Ovšem Indům se v Anglii skutečně daří. Řeč je o automobilce Land Rover, kterou v současné době vlastní Indové a které se pod jejich nadvládou velmi daří. Důkazem toho jsou i čtyři připravované novinky, mezi kterými by neměl chybět ani oživený Freelander.

Malý a žádaný

Freelander se představil v roce 1997 a výrobce se s ním skutečně trefil do černého. Jednalo se o jeden z prvních vozů typu SUV vyráběných v Evropě, který se stal konkurencí Toyotě RAV4 či Hondě CR-V. Avšak proti nim tento automobil mířil přeci jen trochu výše. Nabízen byl například s šestiválcovým motorem Rover KV6 a s pohonem všech čtyř kol.

I přesto však byl pro majitele vozu spíše starostí než radostí. Objevovalo se u něj totiž značné množství problémů, například s pohonem všech čtyř kol. V roce 2000 však přišla modernizace, která s sebou přinesla i spolehlivý diesel M47 od BMW. S ním byl Freelander nabízen až do roku 2006, kdy jej vystřídala druhá, značně pozměněná generace, která se vyznačovala daleko větší spolehlivostí.

Modelová záplava

Indové si nyní přichystali doslova záplavu nových modelů pod touto značkou. Přijít by měly nejen nové generace stávajících vozů, ale dočkáme se i novinky, která by měla navazovat na Freelander.

Ta by měla přijít již v roce 2021 a bude se jednat o malý crossover s délkou 4,2 metru. V nabídce by se měl umístit pod modelem Discovery Sport. Cílem je vyplnění mezery, na trhu, která vznikla v momentě, kdy automobilka přesedlala na výrobu větších modelů.