Koncept luxusního SUV od Mercedesu unikl před svou premiérou na internet. Pojďme se podívat na luxus na čínský způsob.

Radost pro Čínu

Koncept nese název Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept a je tedy hned jasné, že tady se bude jednat o velký luxus. Díky uniklým fotografiím nyní navíc víme, jak bude vypadat nejen zevnitř, ale také z vnějšku. Koncept má velmi netradiční pojetí karoserie, které spíše než klasické SUV připomíná zvýšený sedan. Jeho celkové pojetí designu v sobě nezapře inspiraci Mercedesem-Maybach Vision 6 a celkově je při pohledu na vůz jasné, že míří především na zákazníky z Číny.

Na exteriéru vás zaujme především velká maska vozu a zadní svítilny vyvedené v klasicky čínském stylu. Zajímavé je i rozdělené okno vozu. Pokud nahlédneme dovnitř automobilu, tak zde samozřejmě nechybí to nejluxusnější, co můžete dostat. Stojan na šampaňské tu však budete hledat jen marně. Místo něj se ve středovém panelu zadních sedadel usídlil čajový servis.

Na více informací si musíme počkat

Fotografie interiéru vozidla pocházejí od samotného zastoupení automobilky. Ovšem fotografie exteriéru se měly na světlo světa dostat až po premiéře vozu. To se však nepovedlo a tak si jej můžeme prohlédnout již nyní. Co ovšem nevíme, jsou technické specifikace automobilu. Předpokládat však lze, že automobil bude disponovat osmiválcem, popřípadě pohonem s formou elektrifikace. Pokud se koncept setká s úspěchem, můžeme jeho sériovou výrobu očekávat v roce 2020.