Po Arteonu se Volkswagen chce pochlubit novou modelovou řadou SUV. Ta bude zcela jedinečná a inovativní a to nás u Volkswagenu skutečně velice překvapuje.

Samotná automobilka vidí v novince novou řadu SUV, která má zásadním způsobem měnit zvyklosti jak modelů od samotného Volkswagenu, tak také v celém svém segmentu. To je skutečně velká vize, které však nahrává ten fakt, že automobil bude vůbec prvním globálním modelem, který se bude prodávat v Evropě, Číně a také USA a Austrálii. Již nyní tak kolují zvěsti, že by se automobil mohl přiblížit pětitisícové metě Tiguanu.

Hned z prvního pohledu na automobil je jasné, že novinka je skutečně jiná než všechny modely, které zde doposud byly. Je hravá a vitální a tak by mohla oslovit i zájemce, kterým designové vyjádření Volkswagenu příliš nevoní. Nás zaujaly především diodové ohrádky mlhových svítidel či ostře řezaný C sloupek. Vůbec nejvíce se nám však líbí možnost barevného odlišení A sloupků a střechy vozu, díky čemuž budete mít spoustu možnosti pro vaše barevné kreace.

Pokud se vám stane, že vám bude T-Roc trochu připomínat Golf, pak nebudete vůbec mimo. Automobil skutečně vychází z populárního Golfu se kterým sdílí například podobné rozměry. O samotné technice toho příliš nevíme. Víme jen, že se zavazadlový prostor bude otevírat pomocí tlačítka a jeho objem bude 445-1290 litrů. Automobil bude nabízen ve třech výbavových úrovních a to T-Roc, Style a Sport.

Automobil bude prodáván jako čtyřkolka a celkem bude obsahovat šest pohonných jednotek. Pohon všech čtyř kol bude libovolně nastavitelný a za příplatek bude navíc k dispozici DSG, elektromechanické zařízení či regulace podvozku DCC v možnostech Comfort, Normal, Eco, Sport a Individual. Motorů bude nabízeno hned šest, z toho tři benzínové a tři naftové.