První SUV z dílny Aston Martin bude stát na základech zcela nové hliníkové platformy, kterou budou následně používat i další modely značky.

Bezbřehý luxus

Aston čeká ještě tento měsíc velká premiéra. 20. listopadu se světu odhalí napjatě očekávaný model DBX, první velké SUV značky. Už před premiérou je však odhalena celá řada detailů o tomto vozu. Naposledy nás Aston nechal nahlédnout do jeho interiéru.

Ten se nese ve znamení luxusních materiálů kombinujících dřevo a kůži. Vše se nese v tradičním britském stylu a moderními prvky například v podobě moderní multimediální obrazovky. Ta je začleněná do palubní desky a není volně stojící, jak je dnes dobrým zvykem.

Interiér vozu by měl poskytovat naprosto velkorysý prostor. Ten bude zajišťovat dlouhý rozvor, který by měl být dokonce větší než u obřího Bentley Bentaygy. Na komfort se obzvláště myslelo, což dokazují i různorodé výdechy ventilace či vlastní ovládání klimatizace. Aston Martin dokonce při vývoji zjišťoval i jak reagují děti na celý prostor, jak se jim v něm sedí a jak se jim nastupuje, aby jim případně co nejvíce zvýšil pohodlí. Řidiči ocení důraz na dobrý posaz za volantem a dobrý výhled.

Automobilka novinku přirovnává především k modelu BMW X6 M, Range Roveru Sport SRV a Porsche Cayene Turbo. Mezi konkurenty však nepochybně patří takové vozy jako je Maserati Levante, Lamborghini Urus či chystané Ferrari Purosangue.

Základní cena DBX je stanovena na 193 tisíc eur, co je v přepočtu částka přibližně 4,9 milionů korun. O výrobu se postará závod značky, který vznikl speciálně kvůli tomuto vozu ve waleském St. Athanu.