Korejská automobilka představila velice neotřelé SUV-kupé na elektřinu která má obrovský rozvor a je jeden pár dveří.

Kia Futuron

Kia chce dělat emotivní auta, to se již nějaký pátek ví. A aby designéři tuto snahu potvrdili, na veletrhu v Číně vystavují působivý koncept Futuron, který by se měl stát předobrazem budoucích modelů značky.

Koncept snoubí SUV stavbu karoserie a elegancí kupé. Jezdí výhradně na elektrický pohon, který roztáčí všechna čtyři kola. Příliš mnoho dalších technických informací však o vozu nemáme. Z pohledu je jasné, že tygří nos je plně osazen světelnou technikou. Kia se pochlubila také pouze rozměry, délkou 4850 mm a výškou 1550 mm. Rozvor voz má hodnotu 3 tisíce mm.

Robustní rozměry, a přesto vůz nabízí jen jeden pár dveří. Ty jsou ovšem zcela obrovské a lze si jen těžko představit něco podobného v sériové výrobě. Nechybí ani další poznávací znamení futuristických konceptů, tedy obrovská kola, která jsou napasovaná do rohů karoserie.

Futuron je jedním z mnoho náhledů automobilky do budoucnosti. Svou představu vozů budoucnosti automobilka představila již v Březnu v Ženevě, kde se představila vize jménem Imagine. Vůz se skleněnou střechou nepočítá jen s pohonem na elektřinu, ale i s autonomní jízdou čtvrté úrovně.