Velká zeď je označení nejen pro monumentální čínskou stavbu, ale také pro čínskou automobilku, která je ve své domovině poměrně dost populární. Zaměřuje se především na produkci SUV a pick-upů a nyní představila zcela nový model.

Velký čínský pick-up

Great Wall je jedním z největších čínských producentů SUV vozů a pick-upů. Svou produkci však neomezuje pouze na domácí trh, ale její automobily můžeme najít po celém světě. Několik jich dokonce jezdí i u nás. Skutečný progres do světa by však automobilka ráda uskutečnila se svým novým modelem označovaným jako P Series.

Podle automobilky se totiž jedná o její vůbec první, skutečně globální pick-up, který si měl najít místo na všech větších trzích, kde je tato značka zastoupena. A jeho cílem není nic menšího, než přetvořit globální trh s pick-upy a zařdit se mezi tři celosvětově nejlépe hodnocené pick-upy na trhu. Značka by se tak ráda stala konkurentem takovým automobilkám jako je Ford a Toyota a prodávala 200 tisíc modelů P Series ročně.

Jsou to skutečně velké ambice, ovšem automobilka ví, že nejsou nereálné. Novinka totiž stojí převážně na nové platformě označované jako P71, která by měla nabídnout vyšší komfort a nižší hmotnost s větší důrazností na bezpečnost. Navíc vůz slibuje bohaté možnosti přizpůsobení, kdy by měl být nabízen až ve stovce různých kombinací pohonných jednotek a různých nástaveb.

Automobilka míří hodně vysoko a snaží se zákazníkům nabídnou velice zajímavý vůz, u kterého se dá očekávat i velmi atraktivní cena. Ta však prozatím nebyla zveřejněna, což je velká škoda, protože by byla dalším důvodem, proč se na novinku tolik těšit.