Německá automobilka Volkswagen se v Americe pochlubila velice zajímavou novinkou, kterou je pick-up stojící na platformě Golfu.

Američanům na míru

Před zahájením autosalonu v New Yorku se objevila zpráva, že zde značka Volkswagen představí novinku, kterou bude pick-up stojící na platformě Golfu. A tak se také stalo. Jedná se o pick-up postavený přesně na míru americkému zákazníkovi.

Jméno vozu je Atlas Tanoak a bude představovat budoucnost pick-upů značky Volkswagen a také představuje univerzálnost platfromy MQB. Jednu její verzi je totiž možné použít pro malé hatchbacky, a tu druhou pro 5,4 metrů dlouhý pick-up. Atlas Tanoak je vůbec prvním pick-upem, který byl na této architektuře postaven.

Jiný a přesto dobrý

Již název automobilu napovídá, že bude vycházet z SUV Atlas. S tím má mnoho podobného, ale nějaký ten rozdíl tady je přeci jen znát. Automobil je udělaný tak, aby jej skutečně nic nerozházelo, čemuž napovídá i masivní přední maska automobilu. Jiné jsou také jeho světlomety a podsvícená maska chladiče.

Interiér automobilu je navržen pro pět pasažérů, v přední části automobilu najdeme sportovní sedadla či digitální přístrojový štít. Většina ovladačů je soustředěna do digitálního prostředí infotainmentu.

Velký pomocník

Co se velikosti týče, automobil spadá do kategorie fullsice pick-upů. Naložíte na něj tak naprosto bez problému motorku, prkno na surfování, ale i čtyřkolku, pokud necháte vyklopené zadní čelo korby. Místo na ní totiž nezabírá rezerva, která je umístěna zespod korby.

U tak velkého vozu, je samozřejmě zapotřebí také pořádně silný motor. O ten by se měl postarat šestiválec o objemu 3,6 litru a výkonu 203 kW, ten je spárovaný s osmistupňovým automatem a pohonem všech čtyř kol. Z nuly na sto je vůz schopen zrychlit za 8,7 sekundy, což je velice slušný údaj, pokud přihlédneme k velikosti automobilu.