Popularita cykloturistiky na celém světě je všeobecně známá. Jízdní kolo je dopravním prostředkem, slouží k výletům a také utužuje zdraví, jelikož šlapání vyžaduje výdej energie. V posledních letech začínají bicyklům silně konkurovat elektrokola. Ovšem nejde ani tak o konkurování, jako spíše o pomoc. Běžný cyklista se díky elektropohonu zabudovanému přímo v rámu kola, nebo instalovanému dodatečně jako přídavné zařízení, může snadněji dostat i do prudkých kopců a jeho dojezdová vzdálenost se značně zvýší.

Výhody elektrokol

S elektrokolem může i slabší jezdec stačit zdatnějším kolegům, se kterými se vydá na projížďku, či na dovolenou strávenou na kolech. Výhody elektrokola oceníte zejména v táhlých stoupáních nebo v prudkých kopcích, které vyjedete mnohem snadněji a prakticky bez námahy.

Prodej elektrokol

Elektrokola dnes nabízejí téměř všechny prodejny, které se specializují na prodej a často i servis jízdních kol. Také můžete ovšem využít e-shop s cyklovybavením, který má i své kamenné prodejny v severočeském lázeňském městě Teplice a v Praze. Informace se můžete dozvědět na portálu Koloshop.cz.

Co ovlivňuje dojezdovou vzdálenost elektrokol

Obecně je to stejné jako například u spotřeby paliva u automobilu. Čím méně budete využívat elektropohon, tím dále dojedete. Maximální dojezdová vzdálenost je dána kapacitou baterie a nastavením úrovně pomoci elektropohonu. Dále je samozřejmě ovlivněna hmotností jezdce a profilu terénu, ve kterém se budete pohybovat. Obecně se uvádí, že nejdelší teoretické dojezdy jsou až 200 km. Je ovšem třeba zdůraznit, že dojezdová vzdálenost je u každé značky a modelu elektrokola různá.

Na co se zaměřit při výběru elektrokola

Mezi několik faktorů patří i dojezdová vzdálenost elektrokola. Pokud chcete elektrokolo pouze k občasnému zpestření všedních dnů a denně najedete jen pár kilometrů, nebude vás maximální dojezd na jedno nabití příliš zajímat. Pro celodenní výlety pro vás bude dojezdová vzdálenost důležitým údajem. Dojezdovou vzdáleností se rozumí údaj o vzdálenosti, po které můžete využívat elektrickou pomoc elektropohonu, než se z plného nabití baterie zcela vybije. Je to tedy počet kilometrů, po které můžete elektrokolo využívat se všemi jeho výhodami.