Nissan se před devíti lety trefil s Jukem do černého. Nyní je čas na mezigenerační obměnu a nová generace nás láká na první obrázky.

Nový Juke je tu! Téměř…

Juke patří mezi jedny z nepopulárnějších malých SUV v Evropě. Jeho prodeje však v poslední době začaly stagnovat s tím, jak roste síla konkurence i jak zastarává technika. Nissan však s příchodem nové generace otálel, protože první generace Juku je na trhu již devátým rokem. Novinka však pomalu klepe na dveře.

Aby automobilka na novinku nalákala, začala s jejím postupným odhalováním. Jako první se nám představila videoupoutávka, která odhaluje něco málo z přední masky vozu. Za opět pracuje s dělenými světlomety úzkými v horní části a kulatými v té spodní, ovšem v mnohem modernější formě než u první generace. Potvrzují se tak spekulace, že druhá generace Juku opět přináší velmi kontroverzní vzhled, který budí emoce.

Design vozu byl vytvořen v designerském centru značky v Londýně a jeho výroba navíc bude probíhat taktéž v Anglii. Nový Juke by se měl dostat do prodeje na začátku příštího roku a základem mu bude platforma, kterou momentálně využívá například Captur od Renaultu. Co se motorvé nabídky týče, tak ta zahrnuje benzínový litrový tříválec, čtyřválec o objemu 1,3 litru či turbodiesel o objemu 1,5 litru. Přijít by měla také hybridní verze vozu.

Juke vždy patřil mezi průkopníky ve svém segmentu malých SUV. Byl to právě on, kdo tuto kategorii tolik zpopularizoval. Důvodem proč Nissan s jeho nástupcem tak dlouho čekal, nebyl nějaký problém během vývoje, ale hlavně velká popularita první generace. Kdy přesně se tento oblíbený model přestane prodávat, však není známo.