Naučte se přistupovat k ochraně svého života a zdraví s větší zodpovědností. Prevencí před úrazy na silnici i před fatálními následky těchto událostí jsou reflexní vesty.

Vybavte své auto reflexní vestou pro každého pasažéra

Reflexní vesta do auta patří k povinné výbavě. Rozhodně se v automobilu vyplatí mít reflexní vesty ve větším množství. Nikdy nevíte, kolik lidí nakonec v autě svezete. Je dobré je mít připraveny. Důležité je, aby byly vždy po ruce bez nutnosti vyjít z automobilu před nasazením vesty. Hodí se vesty doplnit i vhodnou blikající signalizací na speciální baterce či jiném zařízení.

Reflexní vesty chrání i jindy

Jenomže reflexní vesta se hodí i jindy, než jen když řešíme nehodu či poruchu našeho automobilu. Stále častěji jsou reflexní vesty povinným pracovním oblečením nejen pro dělníky na dopravních komunikacích, ale i pro výpravčí a další lidi nabízející služby kolem přepravy osob a zboží. Též ve sportu a ve školství.

Reflexní vesty by rozhodně měli nosit motocyklisté. Pro ně se vyrábí i speciální reflexní šle, které vestu nahrazují a zvyšují bezpečí motocyklistů na silnicích. Ti jsou ohroženi často špatným nastavením zpětných zrcátek motoristů. Speciální reflexní vesty se dnes nabízí i pro běžce. Stále častěji si je však oblečou i cyklisté. Zejména rekreační a ti, kteří kolo používají k přepravě do práce či na nákup a nemají na sobě speciální cyklodres, který by již reflexní prvky obsahoval.

Nezapomínejme ani na bezpečnost dětí

Na pozemních komunikacích jsou ohroženy i naše děti. Reflexní vestu ve správné dětské velikosti noste pro ně v automobilu. Naučte je ale chodit v reflexní vestě i do školy a ze školy. Zejména při snížené viditelnosti na silnici, což může být při inverzi a mlze, při zamračeném počasí na podzim a v zimě, za silnějšího deště či sněžení, a samozřejmě rovněž za tmy. Pro děti se dnes vyrábí řada hezkých reflexních prvků a pomůcek, které rády nosí. Dětská reflexní vesta k nim patří a mělo by ji nosit každé dítě. Dětské reflexní vesty i reflexní vesty pro dospělé nabízí e-shop Altima.cz.