Kamera do auta je užitečná. V době, kdy vás každý může zažalovat za cokoliv, je velmi důležité mít kvalitní záznam. Proto je dobré si pořídit tuto černou skříňku, která zaznamená vše, co se děje při cestování vaším automobilem.

Kamera do auta je levná

Dávnou už jsou pryč doby, kdy kamera do auta byla jen pro vyvolené. Dnes je široká nabídka různých modelů na trhu, a tudíž klesá i cena. Můžete si vybírat doopravdy ze širokého sortimentu až může být někdy matoucí se vůbec v tom vyznat. K tomu se vám může hodit test kamer do auta.

Důkazní materiál

Kameru do auta použijete především k pořízení kvalitního důkazního materiálu. Díky tomu se prokáže vaše nevina při účasti na dopravní nehodě.

Na co myslet při výběru?

Jak jsme již nastínili výše, výběr kamery do auta nemusí být úplně jednoduchým úkonem. Proto je dobré se podívat i na jednotlivé parametry.

Velikost úložiště

Pokud plánujete hodně jezdit, pak by měla být velikost úložiště u daného modelu kamery do auta co největší. Čím je velikost úložiště větší, tím lépe v případě nehody. Pokud má daný model nahrávání lepší jak ve Full HD, pak budete potřebovat větší místo. Záleží také na tom, jak moc veliká a efektivní je komprese dat.

Rozlišení

Pokud budete mít kameru s lepším rozlišením, pak dokážete pořídit kvalitní záznamy. Na druhou strany budete potřebovat také dostatek místa na úložišti. Dnes si vyberete kamery s rozlišením HD. Běžné jsou i kamery s rozlišením ve Full HD. Lepší modely nabízejí i rozlišení 4k.

G-senzor

Pokud vybíráte kameru, určitě se podívejte na to, zda má daný model i G-senzor. Jedná se o velmi užitečnou funkci. Pokud dojde k mimořádné události (například prudké brzdění), pak kamera uzamkne záznam pro pozdější použití. Díky tomu nedojde k jeho přemazání.

Cena

V úvodu jsme již zmínili, že kamera do auta je poměrně levným zařízením. Ty nejlevnější modely si zakoupíte již za cenu kolem 1 200 Kč s DPH, což je doopravdy nízká cena. Autokameru si v dnešní době může tedy pořídit skoro každý řidič. Pokud chcete lepší výbavu a více funkcí, pak vás kamera bude stát kolem 2 000 Kč. Ty nejdražší se prodávají i za cenu 10 tisíc Kč a více.

Automatické zapnutí autokamery

Dále se i zaměřte na to, zda má kamera funkci automatické zapnutí. Často se vám může totiž stát, že autokameru zapomenete zapnout. Pak může dojít k nehodě a nebudete mít natočeno nic. Před tímto černým scénářem vás ochrání funkce automatického zapnutí. Po nastartování se kamera sama zapne a začne nahrávat cestu před vámi.