Jen několik týdnů nás dělí od Tokijského autosalonu a některé automobilky začínají odhalovat jaké skvosty budou v zemi vystavovat. Jednou z nich bude i koncept kompaktního městského elektromobilu Nissan IMK.

Nissan v Tokiu

Koncept z dílny Nissanu by měl být vizí kompaktního elektromobilu pro městské využití, který by měl i při svých kompaktních rozměrech nabídnout dostatečný prostor pro celou posádku.

Design vozu je součástí nového designového směru, kterým se Nissan vydává. Ten by měl nastínit budoucí vzhled kompaktních městských automobilů. Můžeme se tak těšit například na výraznou masku s podsvícením, minimální převisy a zadní světla tvořená řadou LED, které se sápe do karoserie i zadního skla.

Interiér nabídne například dřevěné obložení, tkané čalounění a doplňky z leštěného kovu a celá střecha bude kompletně prosklená, Zajímavým detailem je i přední lavice, kterou dnes v osobních automobilech již téměř nenajdete. Díky rovné podlaze elektromobilů se však její návrat očekává.

Na upřesnění dalších technických parametrů si budeme muset počkat až na tokijský autosalon, kde se vůz představí spolu s dalšími třinácti modely, mezi kterými nebude chybět Leaf+ či nový sedan Nissan Skyline.