Venone patřilo k nejvýraznějším a nejcennějším skvostům z nabídky italské automobilky a nyní má nový titul, totiž nejdražšího vydraženého vozu v historii značky.

Auta téměř za miliardu

Extrémní Veneno bylo představeno na ženevském autosalonu 2013, kde mělo oslavovat padesátileté výročí automobilky. Limitovaná edice, která stála na základech Lamborghini Aventador nabízela upravenou V12 o výkonu 552 kW.

Oficiálně vzniklo pouhých 12 kusů, a to devět otevřených roadsterů a tři klasická kupé. Cena každého prodaného kousku se pohybovala okolo 3,3 milionů euro před zdaněním, což dnes odpovídá částce okolo 85 milionů korun. Pro většinu z nás se jedná o naprosto neuvěřitelnou částku za automobil, ovšem tato cena se ještě zvětšila.

Důlazem je nedávná aukce, která proběhla ve Švýcarsku. Během ní se dražilo celkem 25 skvělých supersportů, které byly zabaveny tamními úřady. Původním vlastníkem této sbírky byly Teodoro Nguema Obiang, víceprezident afrického státu Rovníková Guinea, který je taktéž synem prezidenta.

Jeho iniciály se dokonce objevují i na kapotě vozu. Tento muž měl čelit obvinění, že veřejné peníze využívá ke svému finančně náročnému životnímu stylu. Vyšetřování však nakonec bylo ukončeno na základě dohody s místním prokurátorem, na základě které bylo zabaveno všech 25 vozů tohoto muže.

Na akci se objevil Koenisegg One: 1, který byl prodán za 109 milionů korun, LaFerrari prodané za 51 milionů korun a Aston Martin One prodaný za 36 milionů korun. Celekm se 35 vozů prodalo za neuvěřitelných 635 milionů korun, z nich nejvýraznější částkou přispělo právě Lamborghini vydražené za 196 milionů. Tím se stalo vůbec nejdražším vydraženým vozem v historii této italské značky.