Nissan Navara byl vždy velmi oblíbený užitkový pick-up, který si získal srdce svých majitelů svou spolehlivostí, všestranností a dobrými jízdními vlastnostmi. Proto byla nová řada tohoto vozu velmi bedlivě očekávána. Čekání je nyní u konce a my se tak můžeme detailně podívat na nový vůz, od společnosti Nissan, s označením NP300 Navara.

Vůz není na první pohled vůbec těžké rozeznat od předešlé řady. Nissan se drží svých pokrokových změn, které procházejí napříč celou výrobou a tak se velmi silně podepsaly i na tomto modelu. Diváka hned na první pohled zaujme masivní přední maska vozu s diodovým denním svícením u světlometů a svalnaté nárazníky. Nové technologie se dočkala i záď a to v podobě parkovací kamery a směrovek ve vnějších zpětných zrcátkách.

1
Interiér vozu se taktéž nese ve znamení technologií. Základním bodem středové konzole palubní desky je rozměrný display, který doplňují další kontrolní tlačítka. Volant vozu je totožný jako u modelu Nissan Qashqai.

2
O výkon vozu se starají dva agregáty. Vznětové motory jsou zde zastoupeny novým čtyřválcem o objemu 2,5 litru a výkonu 120 kW s točivým momentem 403 N.m., nebo 140 kW s točivým momentem 450 N.m. v 3 600 otáčkách za minutu. Pro klienty preferující benzínové agregáty je připraven modernizovaný čtyřválec o stejném objemu. U něho však, bohužel, zatím nebyla potvrzena dostupnost na evropském trhu. Obě vznětové jednotky budou pracovat v tandemu s šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou.

3
Podle výrobců byly změny provedeny také na karoserii, která má větší pevnost a upraveny byly i zadní listová pera. Zapracováno bylo také na otáčení vozu pro lepší jízdu v zástavbě. Samozřejmostí je pohon čtyř kol, který je přiřaditelný i během jízdy. Nová Navara se na českém trhu objeví v průběhu příštího roku.

5