Ještě před několika lety jsem veškeré záležitosti ohledně pojištění auta řešil vždy osobní účastí na klasické kamenné pobočce. Vzhledem k tomu, že se nejbližší pojišťovna nachází kilometry daleko od mého bydliště, rozhodl jsem se pro změnu a zvolil jsem raději formu online pojištění.

Online pojištění auta versus návštěva kamenné pobočky

Použít pro pojištění auta internet má několik zásadních výhod. V první řadě jsem ušetřil spoustu drahocenného času, neboť mi například povinné ručení online zabere jen pár minut práce na počítači z domova, zatímco jízdou na pobočku pojišťovny a osobním řešením bych ztratil minimálně dvě hodiny.

Sjednávám-li si nyní povinné ručení, havarijní pojištění či některou z dalších forem pojištění auta online, mám šanci oproti minulosti ušetřit klidně až stovky korun, neboť si vždy před samotným vyřízením smlouvy nejprve provedu důkladné srovnání. Praktické pro mě bylo zejména srovnání povinného ručení pro Škodu Kodiaq, což je vůz, který jsem si nedávno pořídil. Pojistky na tento model vozidla se u jednotlivých společností dosti liší, a to nejen z hlediska ceny, ale také vzhledem k různým bonusům a službám v rámci smlouvy. Nikdy není dobré hledět právě jen na cenu, i naoko dražší nabídky se totiž v konečném důsledku mohou vyplatit více, neboť u nich nemusíte platit třeba asistenční služby, případně dostáváte slevu za ujeté kilometry bez nehody atd.

Tip na srovnání pojištění auta

Určitě je důležité najít si vhodný web, kde srovnání produktů, jež se týkají pojištění auta, provedete. Spolehlivé řešení v tomto směru poskytuje kupříkladu web kalkulackapojisteni.com, na němž jsem našel rovněž řadu zajímavých informací, které se týkají nejrůznějších forem pojištění vozidel. Najdete na něm praktické rady a tipy, díky nimž se při online pojištění auta nespálíte.