Japonská automobilka Mazda o sobě v posledních letech dává dost výrazně vědět. Její modely vynikají velmi povedeným designem, skvělou funkčností a výbornými jízdními vlastnostmi. Dlouho očekávaným přírůstkem do rodiny Mazda, byla také nová generace Mazdy 2. Ta je nyní prozrazena a je se opravdu na co dívat.

Její design totiž vychází z konceptu Hazumi, který byl velmi povedený a vynikal lehkou dravostí. To nejlepší si od něj Mazda 2 vzala a zbytek lehce doladila. Můžeme tak vidět novější, avšak o něco, více konvenčnější detaily jako například pozměnění hlavních světlometů či předního nárazníku, které bychom v Ženevě, kde se Hazumi představil, jen těžko hledali.

2

I přes změny, které automobilu ubraly lehce sportovní nádech, se vozidlo nadále těší vizáži opravdového dravce, který svým vzhledem poukazuje na svou sílu. Ta se bude ukrývat pod kapotou hned v několika verzích s označením Skyactive. Tu první bude zajišťovat zážehový 1.3 Skyactiv-G o výkonu 68 kW, druhá bude disponovat 55 kW. Třetí jednotkou pak bude turbodiesel Skyactive-D o výkonu 77 kW a kroutivým momentem 250 N.m. U všech jednotek bude k dispozici šestistupňový automat i manuál.

3

Interiér vozu se vyznačuje jednoduchostí, avšak užitečností a dynamikou. Celkový vzhled opět vychází z konceptu Hazumi. Jsou zde použity i některé prvky, které nalezneme i o třídu vyššího modelu s označením 3. Těmito prvky jsou například volant či rychloměr. Součástí interiéru je také samozřejmě dnes již standardní dotykový display.

4

Prodej vozu by měl být v Japonsku zahájen ke konci srpna. V Evropě si na tento vůz však budeme muset počkat. První kontakt bychom měli získat na autosalónu v Paříži a prodej by měl být zahájen zřejmě další měsíc tedy v listopadu. Výroba bude probíhat v Japonsku, Mexiku a Thajsku.

5